Masívna konštrukcia a technický vzhľad reflektora je dnes už minulosť

V minulosti sa reflektory používali prevažne v exteriéri, ich úlohou bolo dostatočne osvetliť napríklad komunikačné priestory, príjazdové cesty, parkoviská, ale aj športoviská či záhrady a podobne. Táto funkcia im „prischla“ hlavne z dôvodu vysokého výkonu, dnešné LED reflektory však môžeme využívať aj v interiéroch. LED technológia je zodpovedná za zvrat vo vývoji osvetlenia, jej nástup zaznamenal úspech a stala sa populárnou do takej miery, že dnes sa LED-ky používajú takmer všade a spotrebitelia sú s nimi spokojní. Dôvodom je úspora elektrickej energie, ekologický benefit, ale aj kompatibilita s predchádzajúcimi svietidlami, hlavne čo sa týka žiaroviek.

Príjazd osvetlený reflektormi

Konštrukcie halogénových reflektorov boli masívne, no moderné typy s LED technológiou sa dizajnom približujú ostatným svietidlám, ktoré sa bežne používajú na osvetľovanie priestorov. Už ich nevyužívame iba v exteriéri, ale dokážu vhodne osvetľovať aj interiéry, napríklad sa osvedčili v ateliéroch, dielňach, servisoch, vlastne všade tam, kde je možnosť postaviť led reflektor ich na miesto, kde práve potrebujeme, výhodou či nutnosťou. Stoja stabilne a pevne, nie sú potrebné skrutky či iný typ inštalácie.

Okrúhly tvar a čierna farba bodujú...

Úspora a šetrnosť k životnému prostrediu sú skvelé vlastnosti, k nim treba prirátať výkon a pekný dizajn. Tvar reflektora môže byť hranatý alebo okrúhly, v bielom či čiernom prevedení a type konštrukcie s označením SLIM. Takto upravený reflektor je možné umiestniť aj do pekného interiéru, nebude v ňom rušivým elementom. Naopak, krytie IP65 dovoľuje umiestniť reflektor aj v exteriéri. Vo všetkých sú zabudované MCOB čipy GENESIS, ale líšia sa výkonom. Elegantná čierna či nenápadná biela farba rámu reflektora dávajú na výber zákazníkom, aby si kúpili ten, ktorý najviac vyhovuje ich potrebám. Kvalitné komponenty sú zárukou ich dlhej životnosti, pevná konštrukcia a možnosť prenosu bez nutnosti kotvenia na pevno spolu s perfektnou svietivosťou posúvajú LED reflektory medzi veľmi populárne produkty.