Hry pri ktorých sa nebudú deti nudiť

Pamätáte si hry zo svojho detstva? Známe Človeče nezlob se! alebo Pexeso vo verziách ktoré dnes už ani nezrátame? Tieto hry nie sú retro!. Hral ich každý a každý ich raz miloval. Tieto dve hry sa iste vryli do pamäti dieťaťa a hráme ich aj ako dospelý. Spolu so svojimi deťmi. Ak ale máte fantáziu a stále vo Vás drieme detská duša, v týchto dvoch hrách vidíte obrovský potenciál. Farebných panáčikov behajúcich po plániku a náhliacich sa do svojich domčekov môžeme využiť aj inak. Napríklad na učenie farieb. Deťom sa to páči, veď sa predsa hrajú a interakciu s novými informáciami takouto formou vrele uvítajú. Je to iba ďalší spôsob hry. Lenže týmto spôsobom sa hra mení.

Tati, mami hraj sa s nami

Môžeme si ju prispôsobiť na milión spôsobov. Zahrajte sa Človeče nezlob se! ako hru matematiky. Hádžte dvoma kockami a pomáhajte dieťaťu počítať, o koľko viac políčok potiahne ako Vy. Deti to baví, lebo rady vyhrávajú. Zahrať si môžete aj zrkadlovú verziu kedy cestujete podľa toho koľko políčok odrátate. Vymeňte staré figúrky za postavičky zvieratiek z kinder vajíčok a môžete deti učiť jednoduchú slovnú zásobu cudzieho jazyka. Podobne si môžete spestriť hranie Pexesa. Počítajte, čítajte, čo Vás len napadne. Pomôžete tak dieťaťu so zvládnutím slovnej zásoby cudzieho jazyka ale aj základných písmen a abecedy. Počítajte koľko kartičiek máte a vymýšľajte si jednoduché slovné úlohy za pomoci obrázkov.

Aj najvážnejší dospelý bol kedysi hravým dieťaťom

Dieťa túto interaktívnu hru bude milovať a Vy tak isto. Pretože dieťa je šťastné, trávite s ním čas a nenásilnou formou mu pomáhate vzdelávať sa a rozvíjať jeho schopnosti. Záleží na tom akú fantáziu máte. Aj keď je vymyslená hra podľa niekoho hlúpa, podľa dieťaťa je to výnimočný čas strávený pri príjemnej činnosti. Nezáleží na tom v akom rýchlom čase dieťa hru perfektne zvládne. Záleží na tom čo mu hra prinesie. Možno to bude posun v angličtine, matematike, slovenčine alebo prírodovede či geografii. A možno to bude priestor pre jeho fantáziu a šťastné spomienky.