Zábradlie nielen na schody

Bezpečnosť je základným prvkom domova, zvlášť ak sa v dome pohybujú deti. Schody môžu pre nich predstavovať riziko pádu alebo úrazu. Ako tomu predísť? V poschodových domoch je schodisko samozrejmosťou. Prepája jednotlivé poschodia a umožňuje jednoduchý výstup alebo zostup z nich. Situácia sa ale mení s príchodom detí do domácnosti. Pri menších deťoch sa zo schodov stáva riziko úrazu. Práve preto je každé schodisko opatrené bariérou, ktorá poskytuje bezpečný prechod schodmi – zábradlie.

deťom musíme prispôsobiť aj bezpečnosť v dome

Ak ho ešte nemáte alebo rozmýšľate nad osadením zábradlia do novostavby, je dôležité si správne vybrať. Dôraz sa kladie nielen na kvalitu ale aj na materiál a dizajn, ktorý by nemal narúšať celkové prostredie zariadenia domu. Ak sú vo vašej domácnosti deti, okrem základných parametrov je dobré si vybrať aj doplnkové kritériá, ktoré by zábradlie malo spĺňať. Materiál z ktorého je zábradlie vyrobené by mal byť dostatočne pevný, bez možnosti poškodenia – napríklad drevo sa môže časom aj štiepiť a predstavovať riziko zadretia triesky. Kvalita osadenia a aj pevnosti spočíva na výrobcovi a firme, ktorá Vám zábradlie dodáva a montuje.

ak máte balkón, musíte mať aj zábradlie

Ich práca musí byť dobrá a presná. Jednou z dôležitých kritérií na ktoré by ste mali myslieť, ak máte deti alebo plánujete rozšíriť si rodinu je udržanie hygienickej čistoty. Nakoľko si malé deti radi vkladajú ruky do úst a chytajú rôzne predmety, v prípade použitie nekvalitného materiálu budete musieť drhnúť zábradlie veľmi často. Ideálnym riešením je nerezové zábradlie. Udržuje vysoký štandard hygieny, kvality materiálu, má nadčasový dizajn a je takmer bezúdržbové. A to dokonca aj v prípade osadenia na balkóne. Práve nerezové zábradlie na balkón je častou voľbou rodičov, ktorý chcú aby ich ratolesti boli v bezpečí nielen vnútri ale aj vonku. Skrátka ochrana detí je proste naša celoživotná úloha.