Ekologický šampón

Šampón a umývanie vlasov je nevyhnutný krok v starostlivosti o telo. Ale nájsť ten pravý šampón môže byť naozaj riadna fuška hlavne, ak máte citlivú pokožku hlavy, ktorá zvykne svrbieť a tvoria sa na nej lupiny. Skúste alternatívu ku klasickému šampónu a to tuhý šampón tzv. šampúch, ktorý ma všetky vlastnosti klasického šampóna a ešte aj vydrží oveľa dlhšie ako klasický šampón. Tuhý šampón získava v poslednej dobe čoraz väčšiu popularitu pre jeho všestranné použitie a ekologickú stránku. Tuhý šampón nepotrebuj plastový obal a preto šetrí životné prostredie. Šampúch svojím výzorom pripomína klasické tuhé mydlo, ale svojimi vlastnosťami je to úplný iný produkt.

tuhé šampónydata-rich-file-id=”198617″ ” src=”https://kchk.sk/wp-content/uploads/everdrop-gmbh-uzxDN8EO4EQ-unsplash.jpg”>

Najväčšou výhodou tuhého šampóna je to, že vďaka tomu, že nie je tekutý a preto nepotrebuje vo svojom zložení žiadne stabilizátory alebo konzervanty. Jeho zloženie je tým pádom prírodne a preto vhodné na citlivú pokožku. Na cestovanie je suchý šampón úplne ideálny. Je ľahký a v batožine nezaberie veľa miesta a hlavne sa nemusíte báť, že prekročíte stanovené limity tekutín pri cestovaní lietadlom. A okrem toho ho pri cestovaní môžete použiť aj na telo a tým ešte viac ušetrite miesto vo svojej batožine.

umývanie vlasov

Používanie tuhého šampóna nie je o nič zložitejšie ako klasického šampóna. Stačí ho pošuchať po mokrých vlasoch a potom pomocou rúk vytvoriť bohatú penu. Nebojte sa tuhý šampón vďaka svojmu zloženiu veľmi dobre pení. Je ideálny pre dlhé vlasy, ktoré si viete tuhým šampónom umyť až ku končekom. Jeho nevýhodou je, že vlasy po jeho používaní môžu elektrizovať a môže sa zdať, že vlasy nie sú tak hebké ako po použití klasického tekutého šampóna. Je to preto, lebo vďaka jeho prírodnému zloženiu neodstraňujú ochranný film, ktorý prirodzene chráni vlasy. Po jeho používaní rastu vlasy rýchlejšie, sú pevnejšie a zdravšie.