Ako vymeniť svoj starý matrac

Nič nie je večné. Ani Váš matrac nemôže vykonávať svoju funkciu neustále. Časom je potrebné svoj matrac vymeniť. Kedy je ten pravý čas? Matrac je menej spomínanou, no podstatnou súčasťou domácnosti. Napriek tomu, že na neho často nemyslíme a berieme ho ako samozrejmosť, je potrebné venovať mu patričnú pozornosť. Ak máte matrac už dlho, je načase rozmyslieť si či nie je čas na jeho výmenu. Bežne matrac používame 7 -10 rokov. Potom je potrebná výmena matraca za nový minimálne z hygienického hľadiska. Po rokoch sa v matraci môžu hromadiť baktérie, plesne a roztoče. Čo má neblahý vplyv na naše zdravie. Zasahuje do sféry kožnej – podráždenie, alergické reakcie na koži alebo dýchacej – alergická nádcha, sťažené dýchanie. Ďalším aspektom je opotrebenie materiálu z ktorého je matrac vyrobený. Časom sa môžu vytvoriť priehlbiny – preležaniny na matraci.

posteľ je miestom oddychu

Hrby či tlačiace miesta. Matrac už neplní svoju primárnu funkciu. Tou je správne podopieranie chrbtice, odľahčenie kĺbov a stavcov. Vznikať môžu preležaniny, bolesti kĺbov, deformácie chrbtice a bolesti v krčnej oblasti. Nečakajme preto do hraničného stavu ale poobzerajme sa po novom matraci čím skôr ak si všimneme niektoré z prejavov jeho opotrebenia. Vyhnete sa tak nepríjemnostiam, ktoré sa časom môžu ukázať. Inovácie vo výrobe, dizajne a použitých materiáloch prinášajú nové obzory pre komfort, spokojnosť aj rôznu cenovú reláciu. Výber je iba na Vás.

kvalitný matrac = kvalitný spánok

Ak si s výberom nového matraca neviete dať rady. Mätie Vás množstvo a rôznorodosť typov použitých materiálov na výrobu či stupnice tvrdosti, nebojte sa opýtať odborného predajcu na správny typ pre Vás. Na Slovensku máme niekoľko predajní so slušnou kvalitou a odbornosťou. Predajne sú dnes rozšírené po celom Slovensku. Navštíviť môžete showroomy v Bratislave, Košiciach, Zvolene. V predajni matracov Žilina si môžete zadať dopyt na správny matrac s rozumnou cenou a kvalitou.