Zriadenie sídla

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/imt-smile/vyvedeny-z-miery-69488 d>

Virtuálne sídlo je služba, ktorá je stanovená pre firmy, podnikateľov a živnostníkov. Podnikateľom ponuka zriadenie sídla na adresách, ktoré fyzicky nebudú nikdy vlastniť. Ide, teda o novodobú kategóriu sídla, ktorú vám poskytne iný subjekt alebo firma, ktorá sa tomu venuje, a to vo forme služby. Každá firma je pri svojom vzniku zo zákona povinná uviesť svoje sídlo, ktoré bude počas svojej podnikateľskej činnosti využívať, a to na účely určené pre podnikanie, ako to nariaďuje zákon. Každé sídlo je zapísané v obchodnom registri. Táto príležitosť ponúka dostatočne veľa výhod oproti povedzme klasickým sídlám, ktoré majú pre konkrétnu firmu fyzicky charakter. Takými sídlami môžu byť napríklad: domy, byty či kancelárie. Tou najväčšou výhodou je pre mnohých nízka cena za prenájom virtuálneho sídla.

Sídlo

Mesačné vás táto moderná služba môže viesť na nejakých 15€-20, € čo oproti dnešným vysokým cenám kancelárii a podrobných priestorov dostatočne citeľný rozdiel. Tento trend, ktorý sa nesie v úplne novom šate, ponúka všetkým svojim klientom jedinečnú pozornosť a dôslednosť v podobe sídla. Ako klientovi vám bude zasielania vaša prijatá pošta, elektrickou formou, a to pomocou emailu. Niektorý podnikatelia majú uvedené ako sídlo vlastnej firmy svoju adresu trvalého bydliska. Svoj domov, teda používajú ako adresu svojho sídla. Na prvý pohľad sa to zdá ako bezchybne, ba až brilantné riešenie mať sídlo firmy zriadené takpovediac v dome. Nemusíte nikam chodiť, platiť zbytočne vysoké poplatky za prenájmy a ani riešiť iné povedzme technické záležitosti, ktoré sa týkajú sídla. No ma to aj opačného stanu mince. Nevýhoda spočíva vtom, že sa vám súkromie bude dosť často miešať s vašou prácou.

Sídlo

Vaša súkromná pošta sa vám môže často pliesť stou firemnou a naopak. Taktiež býva problém stým, že ak bude mať firma nejaké finančne ťažkosti alebo podlžnosti, ako prvé vás exekútori navštívia priamo u vás doma a môžu si nárokovať vaše sídlo, ktoré je vlastne súčasťou vášho domova. Ne delene súkromie s prácou nemusí byt vždy tým najlepším riešením. Vždy si musíte najprv premyslieť či to bude pre vás prínosom a, ako vás to obmedzí, či ovplyvni vo vašom pracovnom, či súkromnom živote. Môže to zájsť až do takej miery, kde stratíte prehľad, čo je vlastne práca, biznis a, čo už je voľný čas, domov. Aj, preto dáva mnoho firiem a podnikateľov prednosť virtuálnemu sídlu a výberu si túto inovatívnu možnosť. Existujú, ale ľudia, ktorým to vyhovuje a fungujú takto dlhé obdobie. Ako som už povedal všetko závisí len od vás a tiež od toho, čo od tohto riešenia očakávate.