Web stránka pozor si dajte opatrnosť nikdy nie dosť

Ešte som tu ale som hladná ako vlk len dopekám zemiaky v šupke v trúbe ako veselo poskakujú praskajú buch sem buch tam milujem pečene zemiaky v šupke aj mama. Spýtam sa vás ako ste na tom objednávanie cez internet teraz pre Vianocami je toho veľmi veľa kuriéri nestíhajú sú totálne vyťažený veľká väčšina ľudí objednáva online všetko možné čo by ste si chceli predstaviť od oblečenia počnúc elektroniky ale zároveň musí dať maximálny pozor na podvodné stránky na webe veľa podvodu sa šíri cez internet. Bola aj zvykne pribúdať nespočetné množstvo podvodu objednávka je napríklad smartfón namiesto toho vám príde zabalená atrapa napríklad decká hračka v tvare telefónu alebo vám pošlú nie telefón čo ste si objednali ale iný v horšej kvality. 

sme závislí od internetu

Ľudia robia zásadnú chybu že neoveria dôveryhodnosť stránky a naletia a zaplatia tovar buď dodajú atrapu alebo nič nedodajú alebo atrapu alebo robia aj tak že tovar nepošlú a peniaze ľudia zaplatia cez internet banking choré ako sú ľudia naivný že objednávky robia cez Čínske webové stránky lákadlom. Ja keď občas objednávam niečo online tak väčšinou cez overené stránky alebo také čo poznám napríklad Grizly, DM, REMIX, ANTIKVARIÁT a podobne nikdy neobjednal cez neoverené webové stránky a neplatím online len dobierkou nechcem prísť o peniaze ako sa hovorí z rúčky do rúčky. Nečudo že sú ľudia ľahostajný keď majú peniaze a nevadí im že prídu o peniaze nikdy sa tak ľudia nemali dobre ako teraz vo veľa prípadoch no sú samozrejme výnimky že majú malo peňazí. Ľudia mali by sme byť opatrný nie slepý, naivný a vidina vecí nás núti objednať hore, dole v istote že budeme mať prvenstvo a najkrajší tovar, darčeky a podobne.

nakupujte s istotou

Ja aj tak viac či menej preferujem kamene predajne klasiku vidím tovar môžem porovnať, ohmatať aj cenovo dostupné kúpiť. Na internete nie taká možnosť chytiť sa vec človek aj keď objedná napríklad elektroniku ale len cez overené webové stránky ako je napríklad PLANEOELEKTRO aj to určite riziko ale máte aspoň záruku viac rokov na výmenu tovaru aj záručný list aj servis a možnosť si zavolať lebo niektoré tie webové stránky alebo aplikácie nemajú ani telefonicky kontakt ani emailovú adresu a už nie certifikát ktorý by si mal každý overiť ale aj tam je začarovaný kruh mám na mysli reklamácie ktoré sa niekedy ani urobiť nedajú cez podvodné webové stránky alebo aplikácii ale to nie je môj problém že ľudia sa oklamať dajú viď bývala kamoška Monika M zaplatila online tovar a ten jej neprišiel keby to bola aspoň malá suma nie 60 euro vyše ešte ja som ostala ta zlá že jej závidím no komu niet radi tomu niet pomoci.