Využitie LED žiaroviek v domácnosti

V dnešnej doby si už ani nevieme predstaviť život bez svetla tak ako ho poznáme, samozrejme stále si môžete či už doma alebo niekde vonku svietiť klasickými sviečkami ako tak robili naši dávni predkovia. Doba šla dopredu, človek bol vynaliezavý tvor a vymýšľal rôzne zariadenia, prístroje a podobné veci, ktoré by mu dokázali uľahčiť život. Azda medzi tých najvýznamnejších môžeme zaradiť Američana Thomasa Alvu Edisona – muža, ktorý priniesol na svet niečo čo zmenilo život mnoho generáciám. Žiarovku.

Samozrejme, že od tohto momentu už ubehlo mnoho rokov a vývoj žiaroviek sa posunul vpred. To je prirodzené v každej oblasti života a technológie nie sú výnimkou.
Klasické žiarovky, ktoré máte v šopách alebo v pivniciach majú relatívne nízku účinnosť a väčšiu spotrebu energie ako LED žiarovky. Klasické žiarovky pri väčšej spotrebe energie premieňajú túto energiu na teplo a tak dochádza k častejšiemu praskaniu po dlhšom používaní.

biela LED žiarovka

Žiarovky, ktoré využívajú technológiu LED (Light Emitting Diode) majú oveľa vyššiu účinnosť pri vytváraní svetla, než klasické žiarovky. Preto využívanie LED žiaroviek má niekoľko výhod oproti používaniu tých klasických. Medzi tieto výhody patrí predovšetkým ich energetická účinnosť a to, že sú veľmi úsporné. Tomu sa rozhodne potešíte pri vašom účte za elektrinu. Ak máte obavy z ich rýchlejšieho opotrebovania, nemajte obavy, žiarovky typu LED majú dlhšiu životnosť ako tie klasické a vydržia od 25 000 do 50 000 hodín prevádzky.

RGB LED žiarovka

Medzi ďalšiu výhodu patrí aj ich menší rozmer. A asi jeden z tých najväčších benefitov je ich okamžité svietenie. Po zapnutí LED žiarovky sa totižto svetlo okamžite rozsvieti na plný výkon a nepotrebuje žiaden čas na zahriatie ako je u klasického typu žiarovky. LEDky vám poskytujú množstvo typov farieb a odtieňov, ktoré dokážete využiť či už v interiéri alebo niekde v exteriéri. V prípade ak prerábate svoj dom, byt alebo zariaďujete svoje posedenie na terase, neváhajte navštíviť stránku ledprodukt.sk, ktorá disponuje širokým výberom LED žiaroviek.