Tradičná jóga pre moderného človeka

Jóga je rokmi využívaná a známa po celom svete. Jej benefity poznajú na vlastnej koži nielen ženy a muži ale aj seniori a deti. Čo nám jóga ponúka? Jóga je nenásilnou formou cvičenia, vhodného pre všetky vekové kategórie. Jej čaro je skryté v jej jemnosti ale zároveň aj sile. Cvičenie neprospieva iba nášmu telu ale aj mysli. V dobe permanentného stresu a zhonu je vysoko žiadaný pohyb ale aj pokoj a chvíľa pre seba. Toto všetko v sebe jóga spája a tak prináša mnohé zlepšenia nielen po zdravotnej stránke cvičenca, ale aj po stránke osobnej – nazvime to duchovnej. Aby sme neplietli jedno s druhým je treba upozorniť na fakt, že cvičenie jógy sa neradí do sféry náboženstva ani iného typu vierovyznania.

Zažite ten úžasný pocit pri cvičení jógy

Počas cvičenia jógy sa zameriavame na aktuálny moment, ktorý práve prežívame. Tu a teraz. Dôležitým je pocit a sústredenie. Počas cvičenia sa sústreďujeme na danú pozíciu a vnímame pocity s ňou spojené. Tým utišujeme tok myšlienok a harmonizujeme svoju uponáhľanú myseľ. Tento čas je iba o Vás. Podstatným benefitom pri cvičení je okrem harmonizácie myšlienok a odbúrania stresu aj naťahovanie šliach a precvičovanie svalov jemnou plynulou metódou. Je preto menšie riziko úrazov a neprimerane vybranej záťaže. Toto cvičenie môžete cvičiť kdekoľvek. Aj doma.

pokojná myseľ nám prináša do života veľa farieb

Ak ste v jóge nováčik a nie ste si istý, či prevedenie správnej pozície zvládnete, nebojte sa a navštívte niektoré z jógových centier a zažite nielen príjemné cvičenie ale aj celkovú atmosféru. Kým posilňovanie či beh je zamerané priamo na kardio či posilnenie svalov, jóga má ďaleko širšie účinky. Dokáže totiž podporiť pravidelným cvičením aj ozdravný proces vnútorných orgánov a posilňuje ich. Imunita zažije boom a bude efektívnejšie pracovať vo váš prospech a ochranu organizmu pred vírusmi. Kto jógu ešte neskúsil, smelo do toho. Nemáte čo stratiť ale môžete veľa získať.